Культурний гід: 6 найкращих виставок травня в Києві

ПОДЕЛИТЬСЯ
Донецькі шахтарі, Японія та більше
ПОДЕЛИТЬСЯ

У травні мистецьке життя в Києві залишається жвавим із відкриттям нових виставок. Від експозиції українського фотографа Саші Маслова, що співпрацює із The New York Times і The Guardian, фотографій шахтарів у балетних пачках на Донеччині до нового проєкту «Українського дому» — L’Officiel зібрав 6 найкращих травневих виставок Києва в місячному гіді.

 Богдан Сокур та Ольга Трегубова. «Червона кобила»

Коли: до 2 червня 

Де: артцентр Павла Гудімова «Я Галерея»

На новій виставці «Я Галереї» представлять роботи художників Богдана Сокури та Ольги Трегубової. Назва експозиції — «Червона кобила» — відсилає до уявлення про чотирьох вершників апокаліпсиса. Про червону кобилу, на якій їде один із них і несе війну, Ольга Трегубова дізналася ще в дитинстві. У своїх творах мисткиня передає відчуття очікування й тривоги, досліджує християнський образ кінця світу та вплітає його у своє життя. Заразом Богдан Сокур познайомився з червоною кобилою під час тренувань на військових полігонах. Його роботи — це зображення наслідків війни, яка триває вже не перше століття. 

Виставка Саші Маслова. «Святі»

Коли: до 25 травня

Де: галерея The Naked Room 

Саша Маслов — український фотограф, що співпрацює з The New York Times, The Guardian, The Wall Street Journal, The New Yorker та іншими іноземними виданнями. З початком повномасштабного вторгення він документував воєнні реалії в Україні. Персональна виставка «Святі» в галереї The Naked Room — перша презентація у світі його проєкту, що присвячений борцям за свободу України. 

«Це портретний проєкт. Він не покаже біль і жорстокість війни. Ця серія — тиха данина українцям. Від висвітлення цього вторгнення мені хочеться кричати», — коментує фотограф Саша Маслов. «Тож “Святі” — мій крик, який став гімном. Щоб вшанувати втрачені та відзначити врятовані життя. Щоб висловити подяку. Святим, що рятують Україну».

«За об'єктивом: культура у вирі війни»

Коли: до 19 травня

Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Виставка «За об'єктивом: культура у вирі війни» зібрала роботи українських журналістів і фотографів, що зафіксували руйнацію культурних об’єктів. Зокрема, церков, театрів, бібліотек та музеїв тощо. На експозиції представлено 50 робіт, які були обрані з 6,5 тисяч фотографій від 65 медійників.

«Колекція. Арсен Савадов» 

Коли: до 31 травня

Де: Dymchuk Gallery

На новій виставці в Dymchuk Gallery представлені роботи українського художника й фотографа Арсена Савадова з проєктів «Донбас-Шоколад» та «Ангели». «Донбас-Шоколад» — серія, створена в співавторстві з Олександром Харченком у 1997 році в донецькій Горлівці. У зніманні цього проєкту взяли участь шахтери й моделі. Разом із технікою й реквізитом команда «Донбас-Шоколаду» спускалася в шахти на глибину до 1,5 тисяч метрів. На фотографіях проєкту, зокрема, зображені шахтарі в балетних пачках. Вони виступають символами радянського устрою, що є частиною нової мітології Арсена Савадова, який поєднує й зіштовхує різні історичні та мистецькі явища. 

Водночас серія «Ангели» була відзнята у 1997-1988 роках на узбережжі Чорного моря в Криму. Це романтична й сюрреалістична історія про ангелів, скинутих із небес на світанку посеред пустельного берега.

«Японія. Очима та серцем»

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва

Коли: до 30 червня

В особливий для японців період цвітіння сакури Музеї історії Києва презентував виставку «Японія. Очима та серцем». Вона присвячена унікальній природі, культурі й дивовижним людям Японії. На ній представлені 20 робіт японської графіки школи Нанга, що ще в 1978 році місто Кіото подарувало музею. А також — 100 фотографій української мисткині, арт- і фешн-фотографки Вєри Бланш, що нині проживає в Японії. Її роботи відображають японську сучасність і захоплення нею: силою, мудрістю й витривалістю жителів цієї країни.

«Протагоністи. Живописний заповідник/Паризька комуна»

Де: Національний центр «Український дім»

Коли: травень-червень, дати відкриття й закриття виставки будуть повідомлені згодом

Після виставки «Алла Горська. Боривітер», яку відвідала 51 тисяча людей,  «Український дім» готується до нового проєкту. Ним стане експозиція «Протагоністи. Живописний заповідник/Паризька комуна». На ній будуть досліджені два українські мистецькі феномени, що сформувалися в Києві 1990-2000-х років — «Парком» і «Живописний заповідник». Митці з цих угруповань ламали стереотипи й норми радянської псевдоестетики. Їхня діяльність сприяла формуванню основ сучасного українського мистецтва.

Читайте також: L’Offciel ART: 8 книг про українську культуру та мистецтво

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).